O bikrosu

Vybavení na bikros

Bikros (BMX Racing) je samozřejmě adrenalínovým sportem, při kterém může dojít k různým zraněním. Nicméně pokud je bikrosová dráha správně navržena, postavena a prividelně udržována, tréninky jsou vedeny zkušenými trenéry a závody jsou dobře organizovány, jedná se o poměrně bezpečný sport. Za tím účelem, aby byl tento sport pro jezdce co nejbezpečnější, je českou Komisí BMX při Českém svazu cyklistiky (K-BMX ČSC) stanoveno toto minimálně vybavení, kterým musí každý jezdec při oficiálních závodech být vybaven:

  • Integrální helma - při jízdě na bikrosové dráze je nezbytné mít po celou dobu na hlavě plně intergrální helmu, které musí být zapnuta na řemínek. Pro bikros se vyrábějí speciální helmy, nebo se používají helmy motokrosové.
  • Dlouhé kalhoty - pro jízdu na bikrosové dráze jsou stanoveny dlouhé kalhoty, které pokrývají nohy po celé jejich délce. Kalhoty by měly být z pevné látky. Pro bikros se vyrábějí speciální kalhoty, popř. mohou být použity kalhoty pro motokros.
  • Triko / dres s dlouhým rukávem - rovněž je nezbytné při jízdě na bikrosové dráze mít triko s dlouhým rukávem. Opět je možné použít motokrosové dresy, nebo dresy vyráběné přímo pro bikros.
  • Obuv - pro bikros je povolena pouze plná obuv, která pevně sedí na noze (sandály a pantofle jsou přísně zakázány)! Pro jízdou na dráze jsou nejvhodnější boty s pevnou strukturovanou podrážkou (např. Vans), popř. cyklistická obuv pro MTB.
  • Rukavice - rukavice nejsou přímo nařízeny, nicméně je velmi doporučujeme. Ideální jsou dlouhoprsté rukavice pro bikros, MTB, či motokros.
  • Ochranné brýle - brýle rovněž nejsou povinné, nicméně opět je velmi doporučujeme. Chrání vás proti prachu a odletující šotolině a kamínkům. Ideální jsou opět motokrosové brýle, popř. klasické cyklistické brýle.
  • Ostatní chrániče - pro bikros se vyrábí široké spektrum různých chráničů, které vás významným způsobem mohou chránit před zraněním při pádu. Vyrábí se různé celotělové vesty s integrovanými hrudními, páteřními, ramenními a loketními chrániči, chrániče holení a kolen, chrániče krční páteře, kotníků a loktů apod. V tomto případě je již jen na vás, jak moc se máte rádi a co si pořídíte! :-)

Sponzoři & Partneři

Obec NižborSkupna ČEZSTRABAGUNIQA PojišťovnaRaceBugBarabas&Co - internet and IT solutions.Activity BMX
zobrazit sponzory

Členství v organizacích

Český svaz cyklistikyAsociace klubů BMX, z.s.Středočeská krajská organizace České unie sportu

uvodní strana  /  právní doložka  /  mapa stránek  /  kontakty  /  sponzoři

2008 - 2023 © Copyright by Nižbor BMX Racing Team. All rights reserved.

and by Barabas&Co, 2018. Powered by .
Icons made by Freepik from www.flaticon.com are licensed by CC BY 3.0.

Nižbor BMX Racing Team na Facebooku.Nižbor BMX Racing Team na Twitteru.