Nižbor BMX Racing Team

Informace o klubu

Náš bikrosový klub vznikl v roce 2008 a jeho zakladatelem byl Petr Tulach, bývalý jezdec Elite Man, Elite Cruiser a bývalý trenéra české reprezentace BMX. Ten v roce 2008 založil v obci Nižbor bikrosový oddíl a již v roce 2009 byla za silné podpory Tomáše Hanáka, starostky obce Kateřiny Zuskové a celého zastupitelstva obce, vybudována v prostoru Panská louka bikrosová dráha.

Naším cílem je popularizace našeho sportu, podpora sportovních aktivit a zdravého životního stylu u dětí a mládeže.

Již od prvopočátku existence našeho klubu byla cílem našeho snažení popularizace tohoto dynamického olympijského sportu v samotném Nižboru a na Berounsku. Rovněž jsme si již od začátku kladli za cíl touto formou probouzet v dětech a mládeži zájem o tento adrenalínový sport, zdravý životní styl celkově a touhu soutěžit.

Od roku 2009 se na naší bikrosové dráze pravidelně pořádají závody Českomoravského poháru (nyní Českého poháru), závodů Mistroství republiky a závodů Českého poháru (nyní České BMX ligy).

Současnoust a budoucnost

Na začátku roku 2018 přešel náš klub na právní formu zapsaného spolku. Cílem tohoto kroku byla formlání institucionalizace našeho klubu, kdy se tak stáváme mnohem transparentnější pro naše partnery, sponzory a naše členy. Rovněž nám tato právní forma umožňuje žádat o dotace pro náš klub z veřejných rozpočtů a tím tak podpořit růst a rozvoj našeho klubu a lépe tak naplňovat naše cíle.

Slavíme výročí 10 let existence našeho klubu (2008 - 2018).

Díky finanční stabilizaci našeho klubu bychom rádi intenzivněji pracovali na podpoře našich členů v jejich sportovní a závodní činnosti, zkvalitňování technického zázemí, na zvelebování naší bikrosové dráhy a formou preventivních a podpůrných programů podporovali sportovní a volnočasové aktivity u dětí a mládeže v celém Berounsku.

Samozřejmě je naším cílem pravidelně pořádat závody v seriálu České BMX ligy, avšak rádi bychom do Nižboru vrátili i závody ze seriálu Českého poháru, který se u nás na dráze konal naposledy v roce 2012 a Mistroství ČR v roce 2010.

Statutární orgány a dokumenty

Vedení našeho klubu je složeno ze tří členů výkonného výboru, kteří se starají o běžný chod klubu. Za klub jedná jako statutární ogán buď předseda, nebo místopředseda klubu. Předsednictvo klubu svolává minimálně jednou za rok členskou schůzi. Další podrobnosti viz Stanovy klubu.

Eva Fillová
předsedkyně spolku

Ing. Martin Barabáš, MPA
místopředseda spolku

Bc. Pavla Fürstová
členka předsednictva spolku

Karel Dvořák, DiS.
revizor spolku
Stanovy klubu
- bmx-nizbor_stanovy.pdf (54,7 kB)

Organizační řád
- bmx-nizbor_organizacni-rad.pdf (46,2 kB)

Výpis ze Spolkového rejstříku
- bmx-nizbor_vypis_rejstrik.pdf (58,8 kB)

Sponzoři & Partneři

Obec NižborSkupna ČEZSTRABAGUNIQA PojišťovnaRaceBugBarabas&Co - internet and IT solutions.Activity BMX
zobrazit sponzory

Členství v organizacích

Český svaz cyklistikyAsociace klubů BMX, z.s.Středočeská krajská organizace České unie sportu

uvodní strana  /  právní doložka  /  mapa stránek  /  kontakty  /  sponzoři

2008 - 2023 © Copyright by Nižbor BMX Racing Team. All rights reserved.

and by Barabas&Co, 2018. Powered by .
Icons made by Freepik from www.flaticon.com are licensed by CC BY 3.0.

Nižbor BMX Racing Team na Facebooku.Nižbor BMX Racing Team na Twitteru.